Rinkinys kelionei į kalnus

Miegmaišis tauJeigu greitu metu keliausite į kalnus, šilti miegmaišiai turėtų būti prekė numeris vienas, kurią turėtumėte turėti, norėdami pasiekti savo kelionės tikslai, ten pakankamai gerai pailsėti ir patirti viską, kgą galima norėti patirti tokios kelionės metu. Tačiau stingdantis šaltis tikriausiai neįeina į tą malonių dalykų kelionės metu sąrašą, todėl daugiau turistinių prekių rasite čia. Ką pasiimti į kalnus, jeigu norite patogiai patirti savo nuotykius? Juk nuotykiai ir iššūkiai galiausia turi virsti maloniu prisiminimu, o ne pačiu baisiausiu košmaru.

Miegmaišis

Jeigu keliaujate į kalnus, būtinai išsirinkite tikrai gerą miegmaišį. Paprastai miegmaišiai turi ant savo apvalkalo užrašus, kam jie tinkami. Lengvai pastebėsite, kad bet kurioje turistinių prekių parduotuvėje ar netgi prekybos centrų turizmo skyriuose yra labai skirtingų miegmaišių. Vieni jie yra itin maži, susispaudžia kone į kumštį. Kiti yra labai dideli – didesni negu pigiausia palapinė. Pagal tai, kaip atrodo, ta pačia proporcija remiantis, skiriasi ir kainos. Taigi, vieni miegmaišiai kainuoja žymiai mažiau, kiti daugiau. Ir kaip tai paaiškinti? Vienus skirtumus lemia pats gamintojas, nes kažkuris yra geras, kitas yra pigus kiniškas. Tačiau pagrindiniai skirtumai yra dėl to, kad vienas miegmaišis gali būti skirtas miegui šiltą vasaros naktį festivalyje prie vėsiausiai plius 15 temperatūros, o kitas – net ir įšale prie -20. Taigi, jeigu keliaujate miegoti į kalnus, pasiimkite patį šilčiausią miegmaišį, nes kalnuose sniegas ne be reikalo ant viršūnių matosi – ten tikrai šalta.

Apsauga nuo drėgmės

Taip pat reikia turėti keliaujant į kalnus ir apsaugą nuo drėgmės. Juk nesitikite, kad ten visada tik švies saulė. Kaip ir visur kitur, gali lyti, o dar gali ir snigti. Turėkite lietpaltį, brezentą, sausų rūbų pakaitalus.

Avalynė

Kopimui į kalnus verta turėti savo specialią avalynę. Jeigu jos neturėsite, bus blogai. Su paprastais sportiniais batais lengvai nukrisite, nugarmėsite kur nors, bus su jais slidu. Tam, kad galėtumėte vaikštinėti kalnais, jums tikrai reikia pritaikytos avalynės, kurią galima rasti bet kuriose specializuotose turistinėse prekėse.

Šilumos šaltinis

Nepamirškite, kad nors dieną gal jus smagiai ir pakepins saulutė, tačiau naktį tikrai bus šalta. Vakare reikės susikurti laužą. Tad būtinai turėkite net kelias priemones, su kuriomis galėtumėte susikurti kokį nors laužą.

Vanduo

Na ir suprantama vanduo. Jeigu jo neturėsite, teks labai pasigailėti. Būtinai, nors ir sunku nešti, pasiimkite daug vandens.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *