Receptai su miežiais

GrūdaiViena iš grūdinių kultūrų, lengvai augančių ir apdirbamų Lietuvoje, yra miežiai. Juos galime matyti augančius ir pravažiuodami laukais. Tačiau miežiai turi savo specifinę vietą grūdų kultūrose. Jie tinka ne kiekvienam žmogaus patiekalui, tačiau sveikuoliai itin vertina miežių maistines savybes. Pramoniniai augintojai miežius tiekia tiek lietuviams, tiek eksportuoja į užsienio rinkas. Svarbu miežius gerai subrandinti, paskui tinkamai išdžiovinti ir švariai sandėliuoti, tą ir daro profesionalūs augintojai bei verslininkai. O ką daro paprasti žmonės savo virtuvėje su miežiais? Ką galima gamintis su miežiais?

Miežinė duonelė

Pastaruoju metu vis keliamas klausimas dėl pasaulinio nutukimo. Plinta visokios dietos ir patarimai, kaip maitintis, tačiau tikrąjį raktą į teisingą mitybą atranda ne visi. Tie, kurie atranda, dažniausiai žino, kad kalorijos kalorijoms nelygu. Yra maisto, kurį vartodami aprūpiname visą organizmą naudingais dalykais ir hormonais, medžiagomis, kurie suteikia sotumo jausmą. Taip pat yra maisto, kuris kaip tik dirba atvirkščiai: provokuoja norą prisivalgyti dar daugiau, kelia alkio jausmą. Norintys maitintis sveikai, nebadauti ir visada jaustis sočiai, pavyzdžiui, renkasi skaldytų grūdų duoną. Kuo daugiau įvairių grūdinių kultūrų nesumaltų panaudojama, tuo vertingesnė tokia duona. Štai miežiai irgi gali būti naudojami tokiai traškiai arba minkštai duonelei kepti.

Košė

Paprasčiausiais būdas ryte pasisotinti taip, kad tikrai galėtumėte produktyviai dirbti visą dieną – virtis gerą miežių, avižų, kitų grūdų košę. Tokia košė su pilno grūdo kviečiais bus labai vertinga, joje bus daug baltymų ir ląstelienos, o tai dalykai, labiausiai reikalingi jūsų organizmui, norint pasijusti tikrai sočiai.

Sriuba su miežiais

Kitas pasirinkimas, ieškantiems kiek lengvesnio maisto – tai sriuba su miežių kruopomis. Puikiai tiks virti kruopas vandenyje su vištienos sultinio kubelio ir keliomis supjaustytomis morkomis. Galiausiai išvirus beliks tik užbarstyti šviežių petražolių.

Pyragas iš miežių

Smaližiams labai patiks natūralus pyragas iš miežių. Paisantys sveikos mitybos jį keps su uogomis arba morkomis, o ieškantys tikrų saldumynų, pagardins miežių pyragą šokoladu, grietinėle. Abiem atvejais, galima pyragą praturtinti ir riešutais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *