Kailinius ruošk žiemą arba – kuo šildysimės kitais metais?

Šiaip ne taip atkentėjote žiemą, jausdami, kad sildymas nebuvo labai šiltas, tačiau tikrai brangus? Metas galvoti apie tai, ką darysite kitą žiemą. Gal tikrai verta šiek tiek investuoti ir pakeisti tą seną ydingą šildymo sistemą, o prie viso to – ir namą apšiltinti.

Centrinis miesto šildymas

Turbūt daugiausiai nervų sukuriantis yra centrinis miesto sildymas, kuris ne tik nuo mūsų nepriklauso, bet ir, kaip rodo viešos bylos, dažnai vagia pinigus iš gyventojų. Sąskaita ateina ir tu turi susimokėti. Nesvarbu, kad visą mėnesį namuose nebuvai, tačiau turi mokėti ir viskas. O jeigu dar ir gyveni nerenovuotame sename daugiabutyje – ploji kaip už tėvynę, kadangi jis kiauras ir visa tavo šiluma kaip pleškančių eurų dūmai išeina lauk. Tad šio varianto nesiūlome pasilikti. Geriau pereiti prie autonomiškos sistemos.

Kietas kuras

Šildymo galimybėsPats seniausias archajinis sildymas yra krosnimi ir kietu kuru. Jeigu gyvenate daugiabutyje, sąlygų tam neturėsite, tačiau galite tai pasidaryti, gyvendami namie. Tuomet jau vasarą verta imti apžiūrėti interneto parduotuvėje židinius, pečius, pirkti ir malkas užsisakius reikėtų, o gal kitokį kieto kuro rūšį.

Dujos

Dar vienas puikus variantas – šildymas dujomis. Tol, kol dujos mūsų kraštuose yra tokios pigios ir netgi kartais atpinga, verta išbandyti dujinę šildymo sistemą. Dabar jos būna modernios, galima lengvai nureguliuoti norimą temperatūrą. Taip pat niekas neverčia šildyti tuomet, kai jūsų nėra namuose. Išvažiuojate – užsukate. Galiausiai, nereikia nei krosnies kūrenti, nei kitaip stengtis.

Saulės baterijos ir geoterminė šiluma

Jeigu esate ekologijos ir atsinaujinančios energetikos šalininkas, jums paties saulės baterijos arba geoterminė šiluma. Tai verta bandyti tuomet, kai turite tikrai didelį namą, nes mažam plotui įrengimo kaina gali ir neatsipirkti per visą eksploatavimo eigą.

Ventiliatoriai

Paprasčiausias būdas užtikrinti gerą orą namuose – ventiliatorius „oras – oras“, kuris sukurs maksimalų komfortą namie. Jis pučia šiltą orą pagal pasirinktą temperatūrą ir netgi moka reaguoti į viduje esantį žmogų. Jeigu nieko nėra – pats sumažina temperatūrą. O karštą vasarą (už didesnė elektros kiekį, tiesa), galima jį paversti ir šaldytuvu – tegul vėsina.

4 thoughts on “Kailinius ruošk žiemą arba – kuo šildysimės kitais metais?”

  1. Šildymas visada buvo labai aktualus ir labai reikšminga mūsų gyvenimo dalis. Niekas nenori grįžti į šaltus namus ir mokėti už šildymą kosmines sumas. Žinoma, kiekvienas renkasi tai, kas jam yra priimtiniausia, tačiau ekonomija ir atsiperkamumas yra didžiausias ir svarbiausias klausimas.

  2. Ventiliatoriai tikrai nėra geras šildymo sprendimas, tad jis čia įtrauktas nelabai į temą. Kietas kuras – sakyčiau tampa atgyvena, todėl žmonėms reikėtų kuo labiau gręžtis į atsinaujinančius energijos šaltinius. Bet, žinoma, visada viską lemia finansai, tad turbūt dar ilgai teks kentėti dūmų kvapą miesto centre…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *