Kokius krovinius sunkiausia pervežti?

Kiekvieną dieną, kai mes dirbame, kiekvieną naktį, kai miegame, kiekvieną vakarą, kai ilsimės, visame pasaulyje nuolat keliais ir greitkeliais vyksta kroviniu pervezimas. Uolūs vilkiko vairuotojai veža krovinius iš vieno sandėlio, į kitą, iš vieno miesto į kitą, iš vienos šalies į kitą. Kartais reikia labai skubėti, kartais yra daugiau laiko. O kokius krovinius apskritai pervežti yra sunkiausia?

Gendantys maisto produktai

KroviniaiVienas sudėtingesnių dalykų yra vežti ilgus atstumus maistą. Maistui ir greitai gendantiems produktams yra specialūs reikalavimai. Tokių kroviniu pervezimas visuomet turi būti vykdomas itin kruopščiai. Jeigu vežami šaldyti gaminiai, būna specialios talpos, kuriose toks krovinys važiuoja, kartais visas vilkiko galas yra paverčiamas savotišku šaldytuvu arba šaldikliu. Tie, kas neturi reikiamos įrangos, veža paprasčiau – sumetus tarp ledo luitų šaldytus produktus. Visgi, ypatingai karštomis vasaros dienomis vežti krovinius yra sunkiau. Vilkikų vairuotojai, paklausti apie maisto vežimą, sakė, kad vežant ilgesnį atstumą maisto produktus, visada šiek tiek neramu. Pavyzdžiui, ar nepernoks, ar nesuges vežami vaisiai. Kartais vairuotojas nieko negali padaryti, jeigu kažkur būna dėl avarijų spūstys, užtverti remontuojami keliai ir pan. Jeigu taip nutinka, kad kažkur stringama, vairuotojas dažnai rizikuoja ir krovinį gabena savo miego ar poilsio sąskaita, kad tik produktai būtų išsaugoti nesugadinti.

Dūžtantys kroviniai

Taip pat gana rizikingas yra ir dūžtančių kroviniu pervezimas. Labiausiai vairuotojai tuomet baiminasi dėl kokios nors kad ir nedidelės avarijos. Baisu ir neramu, kad gali nutikti kažkas negero ir kažkur užstrigti krovinys. Jeigu stuktelėtų avarijos metu kita mašina, nors ir nestipriai, krovinys gali sudūžti. Kartais pažeidimų gali nutikti ir važiuojant nelygiomis kelio dangomis, kurių pasitaiko tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje, tiek kitose vietose. Kartu ir baisu, kad gal koks nors krovinys jau buvo pažeistas jį kraunant arba anksčiau, o visa atsakomybė atiteks vairuotojui.

Labai sunkūs kroviniai

Vairuotojai pažymi, kad su labai sunkiais kroviniais visada būna daugiau vargo, nes užtrunka jų iškrovimas, todėl gali tekti dirbti viršvalandžius ar vėliau skubėti važiuoti.

3 thoughts on “Kokius krovinius sunkiausia pervežti?”

  1. Krovinių pervežimuose yra labai svarbus sklandus darbas, kuris užtikrintų sėkmingą transportavimą. Labai dažnai atvykus pervežėjams į logistikos sandėlius pastebima, jog dar prekių pakrauti negalima, nes jų dar nėra- tuomet stringa pervežimai. To galima išvengti įdiegus sandėlio valdymo sistemas, kurios padeda užtikrinti sklandų darbą.
    http://www.terraproject.lt/funkcionalumas/sandelio-valdymas.aspx

  2. Labai patogu, kai krovinius pervežančios įmonės pateikia visą reikiamą informaciją apie krovinį. Tada gali būti užtikrintas, kad krovinys saugiai vežamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *