Kaip nugalėti baimę dėl operacijos

Chirurgijos paslaugosVaikystėje narkozė ir operacija galbūt trūkus apendicitui mums nekelia nerimo – atrodo, viskas bus gerai. Tačiau, kai suaugusiam žmogui prireikia kad ir nedidelės operacijos, pavyzdžiui, nosies operacijos (www.plastikoschirurgai.lt/nosies-operacija), ima kilti siaubas. Baimės atsiranda daug dėl įvairų dalykų. O kas, jeigu narkozės metu viską jausite? O kaip gi tas mitas dėl to, kad narkozės metu sapnuojame baisiausius košmarus, o prabudę tiesiog jų neprisimename? O kas, jeigu mirsime? O jeigu bus kitų komplikacijų? O jeigu operacija nepavyks ir nosis bus dar baisesnė? Baimės gyvena mūsų galvoje, tiek tada, kai galvojame apie plastinę operaciją, tiek tada, kai įsivaizduojame, kad 15 minučių ilgiau iš parduotuvės negrįžtantis sūnus dingo be žinios. Bet iš tikrųjų baimes galime nugalėti, jeigu mokėsime tinkamai save nuteikti.

Narkozė yra kaip miegas

Pirmiausia, galvodami apie narkozę, apmąstykite, kodėl jos taip bijote. Galbūt iš tiesų bijote mirties ir jums narkozė yra panaši į tam tikrą mirties būseną? Tačiau pagalvokite ir apie tai, kad kasnakt užmigdami jūs taip pat gulite be sąmonės. Maži vaikai paprastai bijo savo miegančių tėvų, dėl to patys prabudę nelaukia, kol tėvai atsikels – juos žadina ir nori matyti juos normalius, gyvus. Taigi, tai, kas bus narkozės metu, bus tik stiprus miegas. Jūsų sąmonė atsijungia kiekvieną naktį, narkozės metu yra sukeliama ta pati būsena tik dirbtiniu būdu, naudojant vaistus. Vadinasi, nėra ko nuogąstauti.

Operacijos rizika nedidelė

Galvodami apie operacijos riziką, turėtume atkreipkit dėmesį į tai, kad visgi rizika yra mažesnė negu sėkmės atvejų. Kas dažniau pasitaiko – normaliai praėjusi operacija ar jos komplikacijos? Žinoma, kad sėkmė yra dažnesnis atvejis, kitaip tos operacijos nebūtų taikomos. Ypatingai sudėtingos operacijos, kada gelbstima ligonio gyvybė, turi didesnę riziką, tačiau paprastos nebūtinos operacijos yra lengvesnės. Kartais baimę gali sukelti atsiliepimai internete, nes kur jeigu ne super mamų forume jūs sužinosite viską apie nepavykusias operacijas. Tačiau paklauskite savęs, kada jūs pats nė iš šio nė iš to eisite registruotis į kokį nors forumą ir pasakoti apie jums atliktą operaciją. Tada, jeigu viskas gerai pavyks, ar tada, jeigu nutiks kažkas išskirtinio ir nepasiseks? Žinoma, pirmuoju atveju, jūs išvis pamiršite, kad jus kažkas operavo, o antruoju – visą gyvenimą visiems pasakosite. Taigi, dėl to internete vaizdas ir yra gana iškreiptas. Kasdien rizikuojame labiau, net pereidami gatvę ar važiuodami automobiliu, negu guldamiesi po chirurgo skalpeliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *