Ką verta žinoti nuomojantis mašiną

Lietuvoje esant skirtingiems metų laikams, automobilių nuoma yra tikrai paklausi paslauga. Nesvarbu, ar tai automobiliu nuoma Kaune, ar Vilniuje, ar Klaipėdoje, tačiau žmonėms didesniuose miestuose jos vis prireikia. Nuomos įmonė http://www.carent.lt siūlo daug įvairių pasirinkimų. Galima nuomotis skirtingas mašinas, mikroautobusus. Paprastai kuo ilgesniam laikui nuomojiesi, tuo būna pigiau. Kokios yra nuomos sąlygos ir taisyklės?

Vairuotojams

Automobilių nuomaPirmiausia yra keliami tam tikri reikalavimai vairuotojams, siekiant įsitikinti, kad automobilių nuoma bus suteikta to tikrai vertam ir patikimam vairuotojui. Pirmasis reikalavimas yra standartinis – tai vairavimo stažas. Nesvarbu, ar nuomositės mašiną kur nors užsienyje, ar tą darysite mūsų mielame Kaune, visada bus žiūrima į vairuotojo stažą. Nors populiariausia yra lengvųjų automobilių nuoma, tačiau gali tekti nuomotis ir kitas mašinas. Kiekviena mašinų kategorija turi savo reikalavimus, koks privalo būti stažas. Galima sakyti, nevažiuosi tiesiog ką tik išsilaikęs teises. Taip pat reikia ir turėti tas teises atitinkamai kategorijai vairuoti. Net jeigu 10 metų vairuoti lengvąją mašiną, tačiau neturėdamas teisių vairuoti autobusui, jo nuoma tau nebus suteikta.

Tad vairuotojai, norėdami išsinuomoti mašiną, pirmiausia privalo turėti reikalingą vairavimo stažą. Norint užsakyti mašinos nuomą, reikia pateikti svarbius asmeninius dokumentus tik su jais bus galima tikėtis, kad bus įvykdyta nuoma. Kokie tie dokumentai? Tai, pirmiausia, žinoma, yra vairuotojo pažymėjimas, nurodantis, kad gali vairuoti tos klasės automobilį. Taip pat reikia elementaraus asmens tapatybę liudijančio dokumento – paso arba ID kortelės. Galiausiai, automobilio nuominininkas turi parodyti ir kreditinę kortelę, nes nuo jos bus nuskaitoma suma už mašinos nuomą, o taip pat ir galimas užstatas. Dokumentai tiks tik tuo atveju, jeigu jų galiojimas nepasibaigęs ir galios dar 10 dienų nuo tada, kada baigiasi nuomos diena.

Apmokėjimai

Nuomojantis reikia atkreipti dėmesį ir į apmokėjimus. Skirtingų mašinų kaina gali būti skirtinga, be to, ji gali skirtis ir tam tikru piko metu. Tarkime, kai vasarą savaitgaliais vyksta vestuvės, bus sunku rasti pigų vestuvinį automobilį, nes pigiausi galbūt jau bus išgraibstyti. Tačiau, gera žinia, kad ir kokia atrodys jums nepigi auto nuoma, tačiau į ją jau bus įskaičiuotos papildomos išlaidos, kurių jums nereikės padenginėti atskirai. Tai bus PVM, KASKO draudimas, civilinis draudimas, pagalbos kelyje paslaugos ir netgi esant poreikiui vairuotojas. Degalų kaina nebus įskaičiuota, už ją reikės mokėti individualiai.

One thought on “Ką verta žinoti nuomojantis mašiną”

  1. Vilniuje kartais labiau apsimoka nuomuotis auto vien dėl to, kad pastaruosius gali palikti mokamose aikštelėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *