Kaip išsirinkti tinkamus medinius langus

Tam, kad jūsų pasirinkti mediniai langai atrodytų tikrai gerai, reikia mokėti juos ir tinkamai išsirinkti. Mat tikrai ne viskas, ką įstatysite lango skylės vietoje, atrodys nuostabiai. Taigi, štai jums šiek tiek informacijos apie tai, kokie gali būti mediniai langai, kaip jie gaminami, ir pagal ką juos rinktis.

Sandarumo poreikis

Mediniai langaiVisų pirma, reikia suprasti, kokie skirtumai tarp medinių ir plastikinių langų. Kažkuriuo metu Lietuvoje kaip panacėja išplito plastikinių langų mada ir atrodė, kad visiems žmonėms tai yra pats svarbiausias ir labiausiai rūpimas dalykas. Tačiau vėliau, labai greitu metu, ėmė aiškėti, kad čia beveik tas pats. Kad šiluma priklauso ne nuo to, iš ko padarytas rėmas, o nuo to, kiek stiklo paketų įdėtą. Na o plastikiniai langai tiesiog pakeitė senuosius medinius langus, kadaise gamintus iš tiesų prastai. Tačiau dabartiniai, šiais laikais gaminami langai yra puikios kokybės ir šilumos sandarumo. Taigi, jeigu norite langų, kurie nepraleistų šilumos, šalčio, jums reikia su kuo daugiau stiklo paketų.

Kur dėsite langus? Ar mediniai langai reikalingi rūsiui, garažui, sandėliui? Jeigu taip, ten galbūt užteks ir dviejų stiklo paketų, o pašiūrei ir vieno. Tačiau, jeigu norite dėti langus į namus, kuriuose jums tikrai labai reikia šilumos, ko gero, be trijų stiklo paketų neišsiversite. Jeigu bus ir su keturiais – gyvensite kaip inkstas taukuose. Aišku, kuo sandaresnis langas ir kuo daugiau stiklo paketų, tuo ir kaina lipa aukštyn. Tad pagalvokite, kas jums labiausiai reikalinga.

Išvaizda

Žinoma, kad mediniams ar lentomis apkaltoms troboms labiausiai tinka būtent mediniai langai, o plastikiniai ten atrodo visai ne vietoje. Tačiau, jeigu statote mūrinį namą, o galbūt garažą, vėlgi galite pataupyti ir dėti plastikinius. Dar vienas dalykas, gali tekti labai griežtai laikytis vietos architektų reikalavimų. Mat, jeigu visas statinys atsiranda kokioje nors saugomoje teritorijoje gamtoje ar mieste, yra vietos įstatymai. Ten, kur puoselėjamos tradicijos ir natūrali gamta, gali būti, kad galėsite dėti pagal reikalavimus tik medinius langus.

Langų montavimas

Geriausia langų montavimą patikėti meistrams. Jeigu patys nesate to darę anksčiau, rizikuojate, kad elgsitės kaip mokiniai, pirmą kartą bandantys atlikti užduotį. O jūs juk nenorėtumėte, kad mokiniai jums dėtų langus, norėtumėte profesionalų pagalbos, tiesa? Taigi, langų montavimas dėl to ir turi būti atliktas tikrai gerai, nes tik tada galėsite džiaugtis tinkama kokybe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *