Kaip apšviesti koridorių

Lubiniai šviestuvaiKokie sviestuvai turėtų kaboti koridoriuje namuose? Kai vieni siūlo standartinius apšvietimo sprendimus, kiti prekybininkai siūlo rinktis ką nors nestandartinio. Ką manote jūs patys? Ar jums neatsibodo naktį apgraibomis eiti į tualetą? Gal reikėtų kokių nors apšvietimo integracijų ir nakčiai, kai miegate? Keletas koridoriaus apšvietimo idėjų padės jums pasirinkti tinkamiausius šviestuvus.

Apšvietimas viršuje

Standartiniai sviestuvai koridoriuje turėtų kaboti pačiame viršuje. Geriausia, jeigu jie koridoriuje šviestų kas metrą ar du. Juos būtų galima įjungti su ratuku – reguliuojant stiprumą. O naktį būtų galima įjungti judesio daviklio režimą, kada šviestuvai įsijungtų silpniausiu režimu, esant judesiui. Tai būtų labai praktiška einant į tualetą.

Apšvieskite paveikslus

Įdomi idėja koridorių paversti tarsi meno galerija. Koridoriuje sukabinkite paveikslus ant abiejų sienų. Tai gali būti tiek piešiniai, tiek jums patinkantys plakatai, tiek įrėmintos jūsų šeimos nuotraukos. Kabinkite lubose akcentines, pakreipiamas šviesas, kurios būtų nukreiptos būtent į paveikslus. Taip, kaip apšviečiami kūriniai muziejuose ir galerijose.

Senovinės lempos

Koridoriuje kas kelis metrus ant sijų pakabinkite senovines lempas. Aišku, tai nebus žibalinės lempos, tačiau gali būti modernūs rankų darbo žibintai, kurie būtų panašūs į tuos senovėje kabintus.

Akių eilė

Gražu, jeigu koridoriuje, tik vienoje jo pusėje, lubose nutiesite tikrą akių eilę – mažų LED lempučių juostelę. Jos turėtų būti nestiprios, tačiau eiti visiškai viena po kitos, padarant tik kelių centimetrų tarpelį. Taip girlianda nors ir bus sudaryta iš mažų akučių, tačiau ji turės ypatingą harmoniją. Ji suteiks nuostabią karmą ir jaukumą.

Žvaigždėtas dangus

Vienas gražiausių apšvietimų koridoriuje yra žvaigždėto dangaus imitacija. Geriausia jį daryti, jeigu koridorius turi nors kažkiek nestandartines lubas – kaip arką, kaip kupolą, su suapvalėjančiais kraštais arba bent jau palėpės tipo. Tuomet ant lubų dėkite lemputes labai mažas, tačiau ne lygiai ir vienodais atstumais išsidėsčiusias, o netaisyklingai nutolusias viena nuo kitos. Taip, kaip matote danguje. Taip koridoriuje turėsite nuostabų apšvietimą, kuris jums visada primins dangų.

Apšvietimas sienose ir grindyse

Nebūtina apšviesti būtent lubas. Juk jūs galite apšviesti sienas, taip pat grindis. Tai irgi gera apšvietimo idėja, kuri leistų jums jaukiai kaip nušviestu taku naktį eiti į vonią. Kartu tai ir suteiktų papildomo jaukumo. Dažnai koridoriuje nežiūrime į viršų, jeigu jis labai siauras. Nes jaučiamės tarsi tarpeklyje. Tad žiūrime, kas mums po kojų. O jeigu po kojomis bus šviesos – bus gražiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *