Automobilio dažymo pradžiamokslis

Nors apskritai profesionalūs oro kompresoriai yra naudojami pramonėje labai plačiai ir galima pamatyti tikrai plačių jų pritaikymo galimybių, tačiau labai dažnai šių įrenginių reikia būtent auto servisams. Ką gi jie daro su oro kompresoriais? Dažniausiai kompresoriaus nuoma reikalinga automobilio nudažymui, nes tai pats patogiausias būdas gražiai ir lygiai nudažyti auto priemonę. Taigi, kaip dažyti automobilį?

Nuimkite apdailas

Profesionalūs oro kompresoriaiJeigu ant seno automobilio, kurį dažysite, yra kokių nors apdailų, jas nuimkite. Tai bus lipdukai, ženkliukai, veliavos, o gal ir metalinės detalės. Ką įmanoma, tą nuimkite, kas nenusiima – tą vėliau apdengsite apsauginiu sluoksniu, kad neišsiteptų.

Šveiskite kėbulą

Ateina šveitimo dalis. Kai kur senieji dažai dar tebesilaiko tolygiai, bet tikrai turėtų būti ir vietų, kur dažai tiesiog atšokę kaip burbulai. Juos reikia nušveisti.

Špakliuokite

Su specialiu gruntu užtepsite ir lyginsite kėbulo paviršių. Kai kur automobilis bus ir parūdijęs, tad ten reikės ypatingai daug darbuotis, siekiant sulyginti kėbulą. Taigi, ši veikla iš tiesų jums suteiks lygų korpusą.

Apdenkite dalis

Jeigu norite, kad viskas pavyktų preciziškai ir gražiai, tai pirmiausia turėsite apdengti dalis. Jas galima užmaskuoti laikraščiais, kuriuos prie korpuso prisegsite su magnetais. Taip pat galima apkloti skudurais, pavyzdžiui, priekinį stiklą. Jeigu įmanoma, kai kurias dalis, tarkime, kapotą arba dureles, tiesiog apskritai nuimkite. Tai jums leis iškart gražiai nudažyti neapdažant kitų dalių.

Darbuokitės su kompresoriumi

Tik tada, kai jau bus visiškai paruošta dažymui mašina, iš tiesų bus reikalinga kompresoriaus nuoma. Taigi, išsinuomokite tokį, kad būtų pakankamai galingas nupurkšti visai jūsų mašinai. Stenkitės būti atsargūs, kad nepatektų dažų jums į akis. Išsinuomojus kompresorių gausite jį švarų ir mažai naudotą. Į specialią talptą supylus dažus, galėsite dažyti, tačiau turėkite omenyje, kad su nuomotu daiktu reikia elgtis protingai, ir bus labai blogai, jeigu kur nors apdažysite kraštus ar kažką kito, ko neturėjote apdažyti. Tad atsargiai dažykite mašiną, baigę darbą, kompresorių išvalykite ir pastatykite toliau, kad neapsiterliotų.

Dailinkite teptuku

Aišku, kai kurios smulkios detalės buvo uždengtos dėl to, kad buvo uždeginėjamos tos, kurių dažyti nereikia. Nesitikėkite, kad kompresorius nudirbs visą dažymo darbą. Vis tiek daug turėsite padaryti patys. Todėl tiesiog gerai pasidarbuokite teptuku ir stebėkite, kaip automobilis tampa vis gražesniu. Visas smulkias detales jūs iš tiesų galite nudažyti su keliais teptukų brūkštelėjimais.

2 thoughts on “Automobilio dažymo pradžiamokslis”

  1. Sveiki noriu paklausti kur galima praeiti kursus, būtent daryti dažus, maišyti, atrinkti automobiliams? Ar yra kas apmokina, kokia speciali mokykla, ar galima pas būtent šios srities specialistus išmokti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *