Papilomos – dažna liga

Nors Žmogaus Papilomos Virusą (ŽPV) turi didžioji dalis moterų, o didžioji dalis vyrų yra šio viruso nešiotojai, tačiaupapilomu salinimas reikalingas tik nedidelei daliai žmonių.

Kas per virusas

PapilomosŠis virusas yra panašus į herpes, nes jis apsigyvena žmogaus organizme ir ten išlieka visą gyvenimą. Kada imunitetas nusilpsta, virusas gali pradėti reikštis ir priminti apie save visiems. Kad štai – pažiūrėkite – aš esu virusas, aš jus dabar silpninsiu. Jis pasireiškia nedidelių arba didesnių karpų atsiradimu lytiniuose organuose. Blogiausia, kai atsirandapapilomų, bet apie jas vėliau. Taip pat yra statistika, kad turint ŽPV, atsiranda didesnė rizika ir susirgti ŽIV bei AIDS, taip pat didėja tikimybė dėl gimdos kaklelio vėžio. Virusas platinamas labai lengvai. Iš esmės, pakanka pasimylėti be prezervatyvo, ir moteris virusu užsikrečia nuo vyro, kuris jį prieš tai gavo lytiniu keliu iš kitos, virusą turinčios moters. Tad vienintelis būdas tikrai išvengti viruso – neturėti lytinių santykių arba niekada jų neturėti be prezervatyvų. Taip pat gali partneriai iš pradžių pasitikrinti dėl virusų, o vėliau, jeigu jo neturi, mylėtis be prezervatyvų. Tai suteiktų galimybę arba apvaisinimui, arba kitokios, hormoninės kontracepsijos naudojimui. Deja, informavimo apie šį virusą yra per mažai, dėl to tiek daug žmonių juo ir užsikrečia. O kartą užsikrėtus – laiko jau neatsuksi atgal. Virusas yra, taigi, ir žmogus serga, ir jau šaukštai po pietų.

Apie papilomas

Ką reikėtų žinoti apie papilomas? Iš tiesų, geriau apie jas sužinoti dar prieš imant turėti lytinių santykių, tada ir dings noras mylėtis nesisaugant. Papilomu salinimas jau yra pasekmių šalinimas. Papilomos yra karpos, pūslelės, atsirandančios ant lytinių organų išorės, tačiau galiausiai imančios augti ir jų viduje. Jos gali tik pradėti augti ir tada pačios dingti. Tačiau gali ir užpulti rimtai, pradėti kaip reikiant demonstruoti savo gyvenimą. Blogiausia, kai negydomospapilomos tiesiog išsikeroja kaip koks kopūstas (tokios formos) kolonijomis lytiniuose organuose. Kuo labiau apleistas šis reikalas, tuo didesnė operacija laukia. Todėl, jeigu pastebėjote, kad auga papilomos (o jos auga labai greitai), jums reikalingas papilomu salinimas, ir kuo skubiau. Patys tikrai nenužnybsite, ir su karpoms skirtais tepalais nepraeisite. Tai tikrai nemalonus dalykas, tačiau chirurgija gali pasiūlyti sprendimą – šių bjaurių darinių pašalinimą. Tiesa, nesijauskite išskirtiniai, jūs tikrai ne vieninteliai, kam nutiko ši bėda ir kam reikalinga operacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *