Kokį kilimą rinktis

Lengvai užsisakomi kilimai internetu tikrai yra ta interjero dalis, kurią lengvai sukursite gražią, jaukią, ir namus taip paprastai paversite tikra oaze ir šventove. Tačiau net ir kilimą reikia mokėti pasirinkti gražų, tikrai tinkamą. Taigi, kokį kilimą rinktis?

Kilimai ant sienų – be reikalo nuvertinta mintis

KilimaiNors kilimus ant sienos dabar visi niekiname ir šaipomės iš jų kaip iš sovietmečio atributų, bet turbūt tą darome visai be reikalo. Jeigu ne ta universali okupantų sudiegto interjero patirtis, tuomet ir kilimai ant sienų mums keltų kitokias mintis. Mat toks stilius atsirado daug seniau nei mūsų daugiabučiai, jis radosi iš senųjų rytų, kur yra gilios kilimų audimo tradicijos. Būtent ten nuostabiausių raštų didžiuliai kilimai yra kabinami ant sienų ir puikiai ten atrodo. Juose gali būti nuaustos istorijos. Net ir pasivaikščiojus po mūsų kraštų muziejus ar valdovų rūmus, pamatysime, kad praeityje kunigaikščių namuose dvaruose ant sienų būdavo didžiuliai gobelenai, ir jie buvo nuostabūs. Tad jeigu sugebėtumėte į istoriją pažiūrėti netraumuotu žvilgsniu ir nesureikšminant praėjusio šimtmečio daugiabučių interjerų, galbūt kilimai ant sienų jums sietųsi su senesniais ir garbingesniais laikais bei namais.

Minkščiausias kilimas jūsų prisilietimams

Renkantis kilimą svetainei, reikia galvoti apie tai, kad jis turi būti absoliučiai minkštas ir švelnus. Kuo švelnesnis, tuo jums bus geriau. Nes tik tada galėsite iš tiesų pajusti tą tokį namų jaukumą, kokio jūs ir norite. Ir tai jus ramins, guos, suteiks jums ramybę ir džiaugsmą.

Kilimų spalvos

Labai svarbu pasirinkti gerą spalvą. Nors gražiausi yra šviesūs kilimai, bet tai nėra praktiška. Tamsesnis kilimas ilgiau atrodys gerai, net jeigu ant jo ir atsiras kažkokių nešvarumų. Kilimus vis tiek riekia reguliariai plauti, valyti, bet visgi geriau neapsunkinti savęs ir nesirinkti paties balčiausio kilimo.

Kilimo priežiūra

Prieš perkant kilimą pasidomėkite, kokia turi būti jo priežiūra, kaip jį galima ir rekomenduojama valyti. Tuomet galėsite pasirinkti tokį, kuris jūsų pernelyg neapsunkins.

Įvertinkite augintinių indėlį

Renkantis kilimą reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kokį augintinį jūs turite, ir kaip jis paveikia visą tą namų erdvę. Visų pirma, pagalvokite apie kailį. Jeigu gyvūnas labai šeriasi, tai minties apie kilimą gal reikėtų išvis atsisakyti. Jeigu gyvūnas šeriasi tik labai minimaliai, tuomet viskas gerai, tačiau vis tiek dar tada reikia derinti kilimo ir kailio spalvas. Tikrai taip nebus, kad visada norėtumėte

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *