Kai mašinos valytuvai tik kenkia…

ValytuvaiTaip pat, kaip regėjimo problemų turintys žmonės dažnai vaikšto su sudėvėtais akiniais prastai matydami, nes neranda laiko atsinaujinti akinius, taip pat ir naujos gumelės valytuvams. Nors kartais jau ir, atrodo, išvis nieko nesimato per stiklus, žmogus vis tiek važinėja nepakeistais, nepataisytais valytuvais.

Tamsiuoju paros metu prastėja matomumas

Prasidedantis tamsos ir šalčio sezonas iškart į mūsų šalį atpučia ir padidintą avarijų skaičių. Pėstieji vis dažniau nutrenkiami, mašinos susiduria, visokie incidentai gatvėse nuolat verčia susimąstyti, kad reikia kuo labiau saugotis. Vienas iš saugumo reikalavimų – susitvarkyti valytuvus taip, kad tikrai veiktų. Taigi, jeigu norite tamsiuoju paros metu sumažinti rizikas, bent jau pasirūpinkite valytuvais. Juk jeigu dar ir oro sąlygos prastos, tai reiškia, kad ant stiklo jums nuolat drebia sniegą arba krenta lietaus lašai. Tai tikrai ne tokia danga, apklojanti stiklą, per kurią norisi žiūrėti į kelią. Geriausia, kad ant stiklo būtų tiesiog tik grynas švarus oras, bet ar taip ir bus? Jeigu susitvarkysite. Kai prastai matosi, dar sunkiau įžiūrėti tamsoje per kelią einančius juodai apsirengusius, atšvaitų neturinčius žmones.

Kas teršia langą

O su kokiais teršalais paprastai susiduria senos ir naujos gumelės valytuvams? Kaip jau minėjome, tai pirmiausiai dangaus dovanos: sniegas, lietus, gali būti ir kruša. Taip pat tai ir dalykai, kurie krenta nuo medžių, kai pasistatote mašiną po kokiu nors lapuočiu. Krenta lapai, krenta gilės, kaštonai, mažos lipnios sėklos, žiedadulkės, pavasarį krenta žiedai ir mažos kirmėlytės. Puošiasi ilgai stovintis prie kelio automobilis dulkių sluoksniu, o važiuojant dideliu greičiu vasarą, automobilis nužudo daug vabzdžių, kurie išsitaško tiesiai į priekinį stiklą. Ir aišku – paukščiai. Ne, jie patys nekrenta ant stiklo, tačiau krenta jų mėtomos bombos, paliekančios tikrai nemalonų paveikslą. Su šiais ir kitokiasinatūraliais paveikslai ir kovoja valytuvai. Jie turi daug darbo, todėl reikia prisižiūrėti, kad tikrai ir veiktų gerai.

Pasikeiskite valytuvus

Iš tiesų, kol dar žmonės gali bent kažkiek kentėti, tol paprastai dar ir kenčia. Taip yra su valytuvais ir gumelėmis. Galbūt ilgai galvojama, kad gal nereikės tos mašinos taip ilgai, gal parduosite. O gal mąstote, kad kol dar matosi – na kam čia keisti. Bėda, kad automobilio valytuvai dyla palengva, sugenda ne taip staigiai kaip nuleista padanga. O palengva vykstant procesams, mes greitai priprantame ir net nepastebime, kad atėjo laikas keisti valytuvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *