Jeigu jūsų šuo prastai jaučiasi…

Rūpinantis savo šuneliu, gali tekti ir atlikti visokias procedūras, gali tapti būtinu ir gyvūnų gydymas Vilniuje. Kuo paprastai serga šunys, kodėl tenka kreiptis į veterinarus?

Kiekvienos veislės ligos

Gyvūnų gydymas VilniujeVisų pirma, veterinarai pasakytų, kad sveikiausias šuo – tai vadinamasis „dvarniaška“, kurį žmonės seniau rišdavo grandine, dabar dažniau kiša į voljerą – kaip neva labai nekokybišką, prastą, paprastą šunį. Kai numylėtiniais, dienas ant sofos leidžiančiais šuniukais tampa veisliniai. Paprasti šunys nepatenka į tą išrinktųjų terpę, nors fiziškai jie sveikesni. Šunys yra išveisti iš vilkų, laukinių šunų. Namie būdoje tupintis paprastas šuo – artimiausias fiziškai ir biologiškai savo pirmtakui. Kuo šuo nepanašesnis į vilką, laukinį šunį, tuo labiau jis nutolęs nuo savo prigimties. Tam tikri jo požymiai biologiškai traktuojami kaip išsigimimas, defektai, nors žmogui – patogu ir gražu. Pavyzdžiui, medžioklėms išveisti taksai yra ilgi, traumomis kojomis – kad būtų patogu raustis į lapės ar barsuko olą. Didelės nukarę ausys taip pat padeda apsisaugoti nuo žemių patekimo į ausis. Dabar jie jau mėgstami kaip dekoratyviniai ir kaip šunys, tinkamo dydžio auginimui namuose. Bet visgi tai nėra sveikas šuo. Dėl to taksai labai dažnai turi stuburo išvaržą, kuri geriausiu atveju pakerta tik vieną ar dvi letenas. Blogiausiu atveju, visiškai suparalyžiuota šunelį ir jį tenka paskui užmigdyti. Taigi, pas veterinarą dažnai su augintiniais apsilankyti tenka tendencingai – dėl tam tikrai veislei būdingesnių susirgimų, traumų.

Praryja aštrų daiktą

Kitas dažnas motyvas apsilankymo veterinarijos klinikoje – kai šuo praryja kokį nors aštrų daiktą, arba tiesiog daiktą, kuris užstringa stemplėje ar žarnose. Tai gali būti tiek kaulas, tiek šaka. Labai sunku apsaugoti šunį nuo tokių atsitikimų, jeigu neleidžiate laiko su juo visiškai visada kontrolėje. Jeigu leidžiate šuniui laisvai palakstyti po kiemą, jis gali ką nors tokio sugraužti, kas paliks pėdsaką jo virškinimo trakte.

Neskiepytas, užsikrečia ligomis

Profilaktinių skiepų šuniui vengiantys savininkai vėliau gali labai pasigailėti, kai teks pas gydytojus apsilankyti jau sergant. Tai iš tiesų baisus ir vengtinas dalykas, tačiau jis visgi kartais nutinka ir gyvūnų savininkams tenka gailėtis, kad anksčiau nepaskiepijo. Juk kai kurie susirgimai deja baigiasi ir šunų mirtimi (pvz., šunų maras, kurio metu šunį tenka užmigdyti).

Erkės platina ligas

Dažnai šunys užsikrečia erkių platinamu šunų encefalitu. Laimei, tai pagydoma liga, jeigu laiku kreipiamasi į medikus. Dėl to niekada reikėtų nedelsti, iškart ieškoti veterinaro pagalbos.

One thought on “Jeigu jūsų šuo prastai jaučiasi…”

  1. Jau kiek šuniukų esu netekus dėl tų erkių, jog dabar skiepų nuo erkių niekad nepraleidžiu. Ir lašai nuo erkių šunims visada mano lentynėlėj guli, jeigu kas, nes net ir išėjus paprastai pasivaiksčiot niekada nežinai, ką gali parsinešt tavo šuo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *