Įdomiausi matyti sekimo detektyvai

Ne visuomet norint sukurti detektyvą būtina sekimo įranga, tačiau šiais laikais iš tiesų sekant įtariamuosius, ji naudojama labai dažnai. Tai ir pokalbių pasiklausymas, ir vietos nustatymas, ir filmavimas. O kokius žinome filmus, kuriuose vienaip ar kitaip yra sekama? Štai keletas matytų detektyvų, kuriuose visą laiką vyksta sekimas.

Twin Peakso miestelis

Nors plačiausia sekimo įranga Twin Peakso miestelyje nėra naudojama, bet senesnėse dalyse pasiklausymo įranga tikrai buvo panaudota, o įrašai net ir klastoti. Aišku, tai yra netradicinis detektyvas, nes neturi tokiam žanrui įprastos atomazgos – viskas tiesiog ištirpsta siurrealizme. Antroje vėlesnėje dalyje, pasirodžiusioje vos prieš porą metų, įtampos daugiau, nors kartu ir siurrealizmo, nelogiškumo. Bet čia veikia ir daugiau technologijų – nuolat rodoma patalpa, kuri filmuojama kameromis ir yra stebima. Pilna kitų stebėjimo technikų, tarp jų ir telepatija.

12 įtūžusių vyrų

Sekimo įrangaŠiame filme nėra naudojama jokios sekimo technikos, kurią galėtumėte užsisakyti internetu. Tačiau yra naudojama žmogaus blaivus protas, kuris atseka visą situaciją kur kas rimčiau, nei tą gali padaryti sekimo priemonės. Filmas atskleidžia, kad visuomet visgi svarbiausia yra blaivus žmogaus protas, kaip jis viską supranta, suvokia ir interpretuoja. Taigi, 12 įtūžusių vyrų gali tapti liudininku, kad ir technologijos bus neteisios, jeigu žmogus suklys. Šiame filme 12 prisiekusiųjų balsuoja, ar išteisinti žmogų dėl nusikaltimo. Vienas žmogus sako, kad žmogus nekaltas. Visi kiti sako, kad kaltas. Filmo eigoje įtikinami visi prisiekusieji dėl žmogaus nekaltumo. Taigi, įrodymai, kurie buvo surinkti bylos tyrimo metu, nėra viskas.

Hičkoko „Butas“

Dar vienas filmas, kuriame nėra tiesiogiai parodytas nusikaltimas, tačiau vyksta įtemptas stebėjimas ir bandoma išsiaiškinti, kas vyksta. Tai – A. Hičkoko filmas, kuriame bute gyvenantis žmogus per langą stebi priešais esančio buto gyvenimą. Ten jis ima įtarti nusikaltimus, o paskui visą laiką filme seka kaimynus ir ieško įrodymų. Visa tai baigiasi iš tiesų nusikaltimo išaiškinimu.

Betmenas ir kiti

Kur daugiau modernių technologijų galima rasti, jeigu ne stilingame ir mistiniame Betmene? Naktiniame mieste karaliauja tiesos ieškotojas, nekaltųjų gynėjas – žmogus šikšnosparnis. Jis nori išsaugoti demonijos užgrobtą miestą. Jis turi prabangius namus, prabangią techniką, automobilį, pats yra išsitreniravęs. Sekimo įrangos čia rasite geresnės nei bet kurioje tokio tipo parduotuvėje. Tiesa, beveik visa ji išgalvota ir atrodo labai išraiškingai – kad gerėtų prie tokio filmo braižo.

One thought on “Įdomiausi matyti sekimo detektyvai”

  1. Įdomiausia, kad dabar realiame gyvenime daugėja tokių situacijų, kad galima sulyginti su filmų scenarijais. Didėjant apsaugai nusikaltėliai taip pat sugalvoja naujų būdų, kaip tas apsaugas apeiti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *