Miegamieji baldai mažam kambariui – ar žinote, ką rinktis?

Baldai miegamajamMažas miegamasis – gana opi problema, su kuria susiduria vis daugiau gyventojų. Kadangi dažna šeima renkasi mieste esančius, funkcionaliai išplanuotus butus, neretai tenka spręsti nedidelės erdvės patalpų įrengimo problemas. Bene daugiausiai klausimų kelia miegamieji baldai ir miegamojo erdvė, kuri privalo derinti funkcionalumą, komfortą ir stilių – tai patalpa, kurioje ilsimės po dienos rūpesčių, mėgaujamės jaukiais pokalbiais ar leidžiame vakarą su gera knyga. Čia turime jaustis patogiai, saugiai ir maloniai.

Tinkamo dydžio miegamojo baldai

Įrengiant mažą miegamąjį, svarbiausias jūsų darbas – parinkti tinkamo dydžio baldus. Venkite masiškai gaminamos produkcijos, kuri paprastai neatitinka individualių poreikių. Kur kas racionalesnis sprendimas – pasitarti su profesionaliais baldininkais ar rinkoje palankiai vertinamais pardavėjais, kurie galės parinkti konkrečiai jūsų patalpai tinkančius baldus. Žinoma, prieš tai būtina atlikti tikslius matavimus, kad žinotumėte, kokio dydžio baldai jums reikalingi. Be to, iš anksto reikėtų susidaryti preliminarų planą, kokie baldai stovės patalpoje, kokią vietą jie užims ir kokią funkcinę naudą suteiks.

Praktiška lova ir racionaliai suplanuota erdvė

Nors svarbiausias miegamojo baldas yra lova, nereikėtų pamiršti ir kitų šioje erdvėje esančių baldų. Dizaineriai rekomenduoja racionaliai išnaudoti vietą šalia lovos. Jei miegamasis yra nedidelis, pirkti įprastą naktinį staliuką yra nefunkcionalu (nors ir gražu). Tokiu atveju reikėtų pagalvoti, kaip minėtasis baldas galėtų atlikti kelias funkcijas, pvz., galbūt jame galima įrengti patogius stalčius, kuriuose galėsite laikyti drabužius ar net paruošti vietą pakaboms – tai puiki alternatyva tuomet, jei į miegamąjį netelpa didesnė drabužių spinta. Siekiant racionaliai išnaudoti miegamojo plotą, reikėtų pagalvoti ir apie funkcinę erdvę po lova. Šiuo atveju siūlome rinktis kiek aukštesnę, specialiai jums suprojektuotą arba jūsų lūkesčius atitinkančią lovą – jūs galėsite mėgautis tomis pačiomis komforto sąlygomis, o papildomos vietos tikrai atsiras. Stalčiuose po lova patogu laikyti patalynę. Jei nežinote, kokius miegamojo baldus rinktis ir kaip juos derinti (kad vienas baldas netrukdytų kito naudojimui), kreipkitės į šios srities profesionalus – platų baldų asortimentą siūlantis Baltic baldų centras padės išsirinkti praktiškus, patogius ir stilingus miegamojo baldus.

Svarbiausia – neapkraukite patalpos

Net ir tuo atveju, jei jūsų būstas yra itin mažas, stenkitės miegamojo neapkrauti bereikalingais daiktais. Spinteles ar kitus baldus, kurie užimą vietą, reikėtų statyti kituose kambariuose. Miegamasis turi būti praktiškas ir neapkrautas. Svarbiausieji miegamojo baldai – lova, drabužių spinta ir komoda ar spintelė prie lovos. Tiesa, nepamirškite, kad vienas baldas neturi trukdyti kitam, pvz., jei drabužių spintos duris neatsiveria, nes joms trukdo lovos kampas, rinkitės spintą stumdomomis durimis, jei negalite pilnai atverti lango, nes jums trukdo komoda, pakeiskite šio baldo vietą arba rinkitės mažesnį gaminį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *