Kainos, akcijos ir greitasis kreditas

Daugelį gąsdina greitųjų kreditų kaina. Sako, kad jie yra per daug brangūs, per daug vienokie ar anokie. Taip, žmonės, gaunat tai už ką mokat ir mokat už tai, ką gaunat. Greitieji kreditai yra brangūs, niekas niekada ir nesakė kitaip. Bet čia yra toks perspektyvos klausimas. Kai kurie dalykai yra skirti tam tikrai paskirčiai ir kol jie naudojami tam, tol niekam ir nelabai kyla klausimų apie to dalyko kainą ar dar kažką. Bet kai tas dalykas peržengia savo paskirties ribas, tai prasideda akivaizdūs nesusipratimai.

Pažiūrėkit į tokį elementarų dalyką. Sugalvojot jūs išsinuomoti butą, kur nors Vilniuje. Mokate 400 eurų per mėnesį. Ar brangu? Na, priklausomai nuo to, su kuo lyginsite. Ar brangus palyginus su geru būtų Vilniaus senamiestyje? Ne, nebrangu, nes ten buto nuoma kainuoja brangiau. Ar brangu palyginus ne su nuoma, o su būsto įsigijimu būsto paskolos pagalba? Aišku, kad nebrangu, kur 400 eurų, o kur dešimtys tūkstančių eurų iš viso ir turbūt daugiau nei 400 eurų per mėnesį, nes dar palūkanas reikia mokėt. Tai čia labai toks perspektyvos klausimas ta kaina.

Tokiu pačiu principu galima pagalvoti ir apie greitųjų kreditų kainą. Ar jie kainuoja daug palyginus su būsto paskola ar dar kitokia kokia paskola? Brangiai, brangiai. Visi žinom, kad turim susimokėti už specialius dalykus, kuriuos tik greitas kreditas gali pasiūlyt. Bet kai kreditai neturi alternatyvos ir kai jie yra skirti labai specifiniams dalykams, tai kaip mes galime sakyti, kad jie yra brangūs?

Jei juos žmogus naudoji pagal paskirtį ir nedarai nesąmonių, tai ar tikrai gali kas nors paimti ir pasakyti, kad kažkam itin brangaus juose yra? Juk jie skirti labai paprastiems dalykams, tai trumpalaikis skolinimas. Tu imi greitą kreditą, kai tau staigiai pritrūksta pinigų ir nežinai kaip iki kitos algos čia išsivertus. Va tuomet padeda kreditas, nes gauni greitai, per daug klausimų niekas neklausia, susitvarkai savo reikalus, grąžini ir nebesuki sau galvos. O jei pradedi skaičiuoti va, kas būtų, jei pasiskolinčiau tokiom palūkanom būstui, kas čia per nesąmonė gautųsi… Jo, bet todėl tokiom palūkanom ir skoliniesi tik trumpam, savaitei, max mėnesiui ar dviem.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *