Ar parketo grindys geras pasirinkimas?

Planuojant, kokia grindų danga bus namuose, tenka apsvarstyti įvairius variantus. Vienas iš populiariausių – parketas, todėl norima sužinoti visus svarbiausius privalumus ir trūkumus bei sužinoti kada reikalingas grindų šlifavimas ar kiti atnaujinimo darbai. Tam, kad parketo grindys džiugintų savo privalumais, reikia tinkamai jomis rūpintis, tuomet ilgai galėsite džiaugtis grindų teikiamais privalumais.

Grindų priežiūraDidžiausias privalumas – natūralumas. Mediena yra natūrali, šilta ir maloni prisilietimui medžiaga. Jeigu lygintume laminatą ar plyteles su parketu, tai tikrai pajaustume skirtumą. Daugelis galvoja, kad vietoje parketo galima rinktis laminatą ir bus labai panaši grindų danga. Panašumas bus tik tas, kad laminato ir parketo išvaizda gali būti panaši spalvomis ar raštu, tačiau daugiau panašumų nėra, nes parketas yra natūralios medžiagos grindų danga, o laminato – ne. Vaikščiojant grindimis basomis juntama maloni šiluma, kuri būdinga natūraliai medienai. Taigi, natūralumas yra didžiulis privalumas, kuriuo susižavi daugybė žmonių. Kitas svarbus privalumas – didelis pasirinkimas įvairių medienos raštų ir spalvų. Galėsite pritaikyti įvairiems interjerams. Tai grindų danga, kuri puikiai tinka tiek šildomoms, tiek ir paprastoms grindis. Tereikia žiūrėti ar gamintojas nurodo, kad jas galima naudoti šildomoms grindims, jei jums tokių reikia. Pakalbėjus apie svarbiausius privalumus, reikia paminėti ir trūkumus. Pats didžiausias – kaina. Daugelis pirkėjų sužinoję, kokia parketo kaina nusprendžia ieškoti alternatyvų. Parketo kaina tikrai didelė, tačiau reikia pagalvoti apie tai, kad tokios grindys bus ne vienam dešimtmečiui. Tai ilgaamžė natūrali medžiaga, kuri ilgai tarnaus. Tereikia ja tinkamai rūpintis. Kalbant apie tai, reikia paminėti, kad didelis trūkumas daugeliui atrodo tas, kad parketą kas kažkiek laiko reikia atnaujinti. Tuomet gali būti reikalingas grindų šlifavimas ir lako ar alyvos padengimas. Tačiau parketą atnaujinę ir vėl ilgą laiką džiaugsitės natūralių grindų privalumais, o kitas dangas taip paprastai neatnaujinsite, todėl teks keisti visą grindų dangą, pavyzdžiui, laminatas, kai susidėvės, tai jo negalėsite nei nušlifuoti, nei nudažyti, o teks nuimti visą dangą ir pirkti naują, kurią vėl turėsite sudėti.

Kaip matome, nors parketo grindų danga turi rimtų trūkumų, tačiau labiau pasidomėjus tais trūkumais galima suprasti, kad tai nėra jau tokie rimti trūkumai, nes atnaujinti parketą bus pigiau, nei pakeisti naujomis grindimis. Didelė kaina su metais atsiperka, o jūs galite džiaugtis natūralių grindų privalumais, todėl įvertinkite visus privalumus ir galimus trūkumus, tuomet priimkite tinkamą sprendimą.

One thought on “Ar parketo grindys geras pasirinkimas?”

  1. Apie parketą galvojau ir aš, bet vėliau pasiskaičiusi ir pasikonsultavusi su specialistais priėjau išvadą, jog mano būstui labiausiai tinkamas sprendimas buvo atsparus vandeniui laminatas. Šiuo sprendimu dabar labai džiaugiuosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *