Ar norėtumėte pasnausti odontologinėje kėdėje?

Dantu gydymas su narkozeGingvinitas, periostitas, osteomielitas, kariesas, pulpitas, periodontitas., … Turbūt atpažįstate, kad šie nemalonūs žodžiai – dantų ir dantenų ligos. Ir visos jos dažniausiai prasideda dėl to, kad žmonės per aplaidžiai žiūri į burnos higieną bei vengia reguliariai tikrintis dantis pas savo odontologą. Vien dantų valymosi dažniausiai nepakanka, ypač jei jis atliekamas neteisingai ar nepakankamai. O kai dar ir metų metus negydomas dantų ėduonis, nenuvalomos kietos dantų apnašos, lendančios po dantenomis, tada ir prasideda skausmingos bėdos. Dantų gydytojai galėtų papasakoti daug baisių istorijų, jas iliustruodami dar baisesnėmis burnos nuotraukomis su kraujuojančiomis pūlingomis dantenomis, krentančiais dantimis, netgi pažeistais žandikauliais.

Jei odontologijos klinika nėra ta įstaigą, į kurią keliaujate savo noru, tai bent atkreipkite dėmesį į šiuos pirminius signalus:

  • dantys ima skausmingai reaguoti į šaltą ir karštą ar saldų arba rūgštų maistą
  • dantenos kraujuoja net valantis dantis šepetėliu minkštais šereliais
  • atsirado blogas burnos kvapas

Pajutę bet kurį iš paminėtų simptomų, nebeatidėliokite savo vizito pas odontologą, nes rizikuojate susidurti su dar rimtesnėmis problemomis, įskaitant ir dantų praradimą. Žinoma, žinant šiuolaikines medicinos galimybes, net ir visus naujus susidėti galima, bet ar tikrai to reikia, jei tai nebūtina?

Jei esate vienas iš tų, kurie paniškai bijo skausmo, o adatos ir švirkštai kelia siaubą, galite rinktis tą odontologijos kliniką, kurioje galimas dantu gydymas su narkoze, nors teisingiau būtų vadinti sedacija. Pavyzdžiui, Klaipėdoje klinika „Vaidenta“ sedaciją siūlo visų tipų – tiek gaunamą kvėpuojant per kaukę, tiek išgeriant vaistų, tiek ir suleidžiant vaistų į veną. Nors pastaroji gali pasirodyti mažiausiai patraukli, bet ji turi ir pliusų – yra stipresnio poveikio, o dėl naudojamų benzodiazepinų, dantų gydymo net neprisimintumėte taigi gal net lengviau būtų prisiversti pas odontologą apsilankyti ir kitą kartą.

Kitos sedacijos formos yra lengvesnės – žmogus iš tikrųjų nemiega, tačiau yra tokios būsenos, kai viską stebi tarsi iš šalies, nejausdamas jokios baimės ir skausmo. Ech, kad būtume tokias galimybes turėję vaikystėje, galbūt į odontologus žiūrėtume visai kitomis akimis.

2 thoughts on “Ar norėtumėte pasnausti odontologinėje kėdėje?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *